معرفی صفحه Xیادداشتهای یک سردفتر اسناد رسمی

با رای اکثریت نمایندگان مجلس شورای اسلامی و تایید شورای نگهبان دفاتر اسناد رسمی کماکان مرجع تنظیم اسناد نقل و انتقال خودرو می باشند و نیروی انتظامی تنها مجاز به تعویض پلاک خودرو می باشد - با حذف بند (( و )) قانون خدمت وظیفه عمومی کارت پایان خدمت و معافیت و هر نوع مدرک دال بر مشخص بودن وضعیت مشمولین از چرخه کار دفاتر اسناد رسمی حذف گردید - شروع به کار آزمایشی 40 دفتر خدمات الکترونیک قضایی از اول تیرماه 91 در تهران - سامانه پذیرش تقاضاهای صدور سند مالکیت موضوع قانون اراضی فاقد سند رسمی در تاریخ اول آبان آغاز به ثبت نام متقاضیان می نماید - قابل توجه فروشندگان و خریداران اتومبیل : طبق ماده 29 قانون رسیدگی به تخلفات و جرائم رانندگی فروشندگان و خریداران مکلفند بعد از تعویض پلاک جهت انتقال مالکیت خودرو به دفاتر اسناد رسمی مراجعه کنند

باعنايت به اينکه مقرر گرديده است دراجراي ماده 5 آئين نامه اصلاحي قانون دفاتر اسناد رسمي از افراديکه مطابق ماده 3 قانون دفاتراسناد رسمي از طرف سران دفاتر جهت تصدي سمت دفترياري اول يا دوم پيشنهاد شده اند آزمون کتبي دفترياري به عمل آيدلذا متقاضيان واجد شرايط که معرفي نامه آن ها از طريق اداره کل ثبت اسناد واملاک استان مربوطه به سازمان منعکس شده است مي توانند بامراجعه به سايت اينترنتي به نشاني : www.modiriat.orgنسبت به انجام ثبت نام و اخذ شماره رهگيري به نحو ذيل اقدام نمايند

نحوه ثبت نام :

1- ثبت نام در سايت مذکور از تاريخ 16/9/1390 لغايت 25/9/1390قابل انجام مي باشد .
2- متقاضيان مي بايست عکس پرسنلي 4×3 خود را با عرض 150 و ارتفاع 200 پيکسل و با فرمت JPG و حجم حداکثر 200 کيلو بايت در رايانه اسکن نموده و آن را در قسمت مربوط در سايت وارد نمايند .
3- پرداخت هزينه برگزاري آزمون به مبلغ000/100 ريال به حساب شماره 1-3785381-2-142 بانک اقتصاد نوين کد 142 بنام موسسه معين اداراه قابل واريز درکليه شعب که اطلاعات فيش واريزي و ساير موارد ( مطابق نمونه نمايش داده شده در سايت فوق ) را در قسمت مربوط به پرداخت وجه وارد و نهايتاً پس از بررسي مجدد صحت اطلاعات درج شده و تائيد مراتب توسط سايت ، شماره رهگيري خود را جهت پيگيري مراحل بعدي آزمون و دريافت کارت ورود به جلسه اخذ و نزد خويش نگهداري نمايند.
تبصره : ضروري است اصل فيش واريزي با پست سفارشي به آدرس موسسه معين اداره تهران خيابان وحيد دستگردي بين خيابان نفت و بزرگراه مدرس شماره 206 واحد 6 کد پستی 1918643669 ارسال گردد. بديهي است در صورت عدم پرداخت هزينه ثبت نام و ارسال ننمودن فيش واريزي كارت ورود به جلسه صادر نخواهد شد .

ملاحظات مهم جهت ثبت نام :

- قبل از ثبت نام به راهنماي نحوه تکميل فرم موجود در سايت مراجعه و مندرجات آن را دقيقاً مطالعه نمائيد .
- ثبت نام زماني تکميل مي باشد که داوطلب با استفاده از کد رهگيري به صفحه مشاهده و چاپ اطلاعات مراجعه و پس از اطمينان از صحت اطلاعات فرم تقاضاي شرکت در آزمون را چاپ و نزد خود نگهداري کنند .
- شماره سريال موجود در رسيد فيش واريزي که به وسيله رايانه بر روي آن درج گرديده را در قسمت مربوط به تائيد پرداخت وجه ثبت نام عيناً وارد نمائيد .

مواد امتحاني :

عبارت است از ادبيات فارسي ، احکام ، هوش واطلاعات عمومي،قانون دفاتر اسنادرسمي ،حقوق ثبت.

تاريخ برگزاري آزمون و صدور کارت ورودبه جلسه :

اين آزمون در روزپنجشنبه مورخ8/10/1390 راس ساعت 13 برگزارخواهد شد ومحل برگــزاري آزمون منحصراً در تهران مي باشد که آدرس حوزه هاي برگـزاري آزمون طي اطلاعيه هاي آتي اعلام خواهدشد.
صدور کارت ورود به جلسه آزمون به صورت اينترنتي خواهد بود لذا داوطلبين مي توانند ازتاريخ5/10/1390 لغايت 7/10/1390 با مراجعه به سايت از طريق کد رهگيري کارت خود را دريافت نمايند.


اداره کل امور اسناد وسردفتران
سازمان ثبت اسناد واملاک کشور

+ نوشته شده در  پنجشنبه هفدهم آذر ۱۳۹۰ساعت 9:27  توسط سردفتر   |