معرفی صفحه Xیادداشتهای یک سردفتر اسناد رسمی

با رای اکثریت نمایندگان مجلس شورای اسلامی و تایید شورای نگهبان دفاتر اسناد رسمی کماکان مرجع تنظیم اسناد نقل و انتقال خودرو می باشند و نیروی انتظامی تنها مجاز به تعویض پلاک خودرو می باشد - با حذف بند (( و )) قانون خدمت وظیفه عمومی کارت پایان خدمت و معافیت و هر نوع مدرک دال بر مشخص بودن وضعیت مشمولین از چرخه کار دفاتر اسناد رسمی حذف گردید - شروع به کار آزمایشی 40 دفتر خدمات الکترونیک قضایی از اول تیرماه 91 در تهران - سامانه پذیرش تقاضاهای صدور سند مالکیت موضوع قانون اراضی فاقد سند رسمی در تاریخ اول آبان آغاز به ثبت نام متقاضیان می نماید - قابل توجه فروشندگان و خریداران اتومبیل : طبق ماده 29 قانون رسیدگی به تخلفات و جرائم رانندگی فروشندگان و خریداران مکلفند بعد از تعویض پلاک جهت انتقال مالکیت خودرو به دفاتر اسناد رسمی مراجعه کنند

دریافت فایل مالیات نقل و انتقال انواع خودرو از سایت سازمان امور مالیاتی ( کلیک کنید )

با این توضیح که بهای فروش و مالیات نقل و انتقال خودروهای داخلی برای اجرا در سال ۱۳۸۹ و خودروهای وارداتی برای اجرا در باقیمانده سال ۱۳۸۸( پس از درج در روزنامه رسمی کشور ) و سال ۲۰۱۰ - ۱۳۸۹ می باشد که تا این لحظه اثری از درج در سایت روزنامه رسمی مشاهده نگردیده است .  دریافت فایل pdf مالیات نقل و انتقال مندرج در سایت روزنامه رسمی - مرتبط 1 - 2 

ضمن اینکه از سال ۱۳۸۹ امکان پرداخت الکترونیکی مالیات حقوق ( به صورت فايل الكترونيكي به همراه خلاصه ليست حقوق و تحویل به واحد مالیاتی مربوطه ) نیز فراهم شده است . ( دانلود سیستم مالیات بر درآمد حقوق ) - ظاهرا این فایل ویروس دارد برای دانلود حتما" آنتی ویروس روی سیستم شما نصب شده باشد ) البته خودم فایل رو هنوز نگرفتم ببینم چی هست !

همچنین دستگاه POS برای پرداخت قبوض مالیاتی در ادارات کل امور مالیاتی استانهای آذربایجان غربی  و شرقی  و خود پرداز بانکی در استان گلستان نصب گردیده است .

پ . ن : همکاران محترم مالیات حقوق کارکنان خود را هر ماه به اداره امور مالیاتی می فرستند ؟ اگر همکاران در خصوص پرداخت مالیات حقوق کارکنان دفاتر اطلاعاتی دارند اعلام بفرمایند تا دوستان جوان ما متضرر نشوند ! و این سوال که دفاتری که کارمند ندارند تکلیف مالیات حقوق کارکنانشان چه می شود ؟ آیا ضرورتی دارد تا طی نامه ای به اداره امور مالیاتی مراتب اعلام گردد ؟

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و هشتم دی ۱۳۸۸ساعت 13:37  توسط سردفتر   |